חיפוש

מתכון חלב שקדים

לעבור לטבעונות זה לא פשוט בהתחלה, אבל בשבילי התחליף הכי קל וזורם היה החלב. בהתחלה ניסיתי כמה טעמים - שקדים, סויה, אגוזי לוז - וזה פשוט היה טעים וכיף. אני אופה עם חלב צמחי, שמה בקפה או תה, עושה ממנו שוקו, וזה לא אותו טעם של חלב פרה, נכון, אבל זה עדיין מצוין.


טבעונות היא טובה מאוד לסביבה, כי תעשיית החיות פוגענית, אז גם אם את.ה לא טבעוני.ת כל הזדמנות לא לתרום לתעשייה הזו עוזרת.


אבל לקנות חלב צמחי בפלסטיק במקום חלב פרה בפלסטיק זה לא *ה*פתרון, כן?


אני מציעה למי שיכול.ה להשקיע לא יותר מרבע שעה (כן, בדקתי) ולהכין חלב צמחי בבית. זה קל וזה כיף. הבעיה היחידה עם זה זה שאין בו כימיקלים משמרים (ואולי זה לא בעיה...) ולכן החלב מתקלקל אחרי כמה ימים במקרר. מה שאני עושה זה כשאני מכינה אני שמה בכמה צנצנות קטנות ומקפיאה אותם, ומוציאה רק מה שאני צריכה ל3-4 ימים הקרובים. החלב נשאר במקפיא לפחות כמה שבועות בלי בעיה.


בהמשך אני מקווה להתנסות בהכנת חלב צמחי מקשיו, קוקוס, אגוזי לוז, אולי שיבולת שועל... אבל בינתיים אני שמחה מאוד עם חלב שקדים. הנה השלבים של ההכנה:1. קודם כל אני לוקחת את השקדים שקניתי ללא קליפה בתפזורת ושמה במים חמים לשעה בערך. אפשר קצת יותר או קצת פחות, זה רק כדי שיהיה יותר קל לבלנדר.


2. שמה בבלנדר את השקדים עם מים (אני ממליצה 4 כוסות מים לכל כוס שקדים), ומוסיפה תמר או חצי כפית וניל או אגבה לתת טעם מתוק. מפעילה את הבלנדר עד שזה נראה טוב!


3. שופכת את החלב על בד גבינה לתוך כלי (או כלים).


4. אפשר לשמור את מה שנשאר - השקדים הטחונים - ולייבש ולשמש כקמח שקדים, או אפשר לשים בקומפוסט.


וזהו! בתאבון :)

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon