חיפוש

כלים מומלצים למטבח

עודכן ב: 20 מאי 2019

המטבח בהחלט החלק הכי קשה בחיים של אפס פסולת. יש בזה אירוניה - המקום שהוא בשבילנו מניע בשביל העולם הוא עגן. מצד שני, מה שאת/ה אוכל/ת זה מאוד אישי והמעבר צריך להתאים לצרכים שלכם/ן.

אני מציעה כאן כמה דברים שאנחנו קנינו כדי להקל על עצמנו. לא ממליצה לזרוק הכל או לקנות מלא דברים מחדש - זה לא ברוח של אפס פסולת. בהרבה דברים תראו שאפשר לעשות שימוש חוזר, או שימוש חדש. (המברשות שיניים שלנו חיים בתוך צנצנת דבש ישנה, והשקדים בתוך צנצנת קפה ישנה, וכו') אבל יש דברים שיקלו עליכם/ן בחיים של אפס פסולת, ואני משתמשת באלו מלא.דפי סיליקון לאפיה ובישול. לא משנה כמה רציתי לעשות שימוש חוזר (וחוזר וחוזר..) בנייר אלומיניום שלנו זה לא עבד. זה מתלכלך ונקרע בקלות. אז קנינו כמה דפי אפיה שעשויות מסיליקון, אפשר לשים אוכל עליהם ישר ומאוד קל לנקות אותם. הנה תמונה של פיצה שהכנתי עליו טרי מהתנור.

נייר בייזוואקס. עשוי מכותנה, בייזוואקס וחמאת שי - אין ממה להיפחד משימוש בהם למען אוכל. הם נשארים להרבה זמן, גם קלים לנקות, ומעולים לשימוש חוזר! הם תופסים צורה לפי החום של היד שלך אז אפשר להתאים אותם לכל דבר שהייתם/ן רוצים/ות. מוכרים אותם גם בארבע גדלים ויש כמה חברות שמוכרות - כולם באיכות גבוה ממה שחוויתי. גם אפשר להכין אותם בבית עם בד ובייזוואקס!קופסאות לא מפלסטיק. קשה מאוד לסדר מטבח שלא מבזבז לא אוכל ולא מוצרים אחרים. מאוד חשוב שיהיה מספיק קונטיינרים בגדלים שונים למטרות שונות. החומרים המומלצים לשימוש חוזר הם נירוסטה, זכוכית, וסיליקון. זכוכית מעולה לבישול ושימור בבית, אך קצת כבדה בשביל לסחוב איתך לעבודה. לקחת איתי אני מעדיפה נירוסטה או סיליקון.

כל אחד/ת צריך/ה לנהל את המטבח באופן המתאים לו/ה - מקווה שהדברים שעזרו לנו במסע יעזרו גם לכם/ן!


מה אתם/ן עושים/ות כדי לנהל מטבח אפס פסולת? תגיבו לנו למטה!

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon