חיפוש

ארוחת צהריים לקחת- ולהחזיר

עודכן ב: 20 מאי 2019

ממהרים ליום עבודה או לימודים? לא צריך להשקיע יותר מדי מאמצים או להשתגע בבוקר! יש מלא מוצרים רב-פעמיים שייקלו עליכם/ן לקחת אוכל בריא בצורה שלא מבזבזת. רוב מהם יחסית זולים, וגם אם לא, קנייה גדולה פעם בשנה לחמש שנים משתלמת מול קניה קטנה כל שבוע.


בהתחלה השתמשתי במה שהיה לי בבית. קופסאות ריקים, סכו"ם אמיתי, מגבות קטנות לעיטוף. והאמת היא שאין פתרון אחד מושלם. יש הרבה סוגי רב פעמי שמומלצים מאוד בעולם הזירו וויסט, אבל מהניסיון שלי נראלי שברוב הבתים יש כבר דרך לארוז בלי חד"פ ולא צריך לקנות דברים מיוחדים. תזכרו שחלק מהעניין הוא יצירתיות וקיומיות, וכדי שטרנד יהיה קיומי הוא צריך להיות ריאלי, מבחינת הבית ומבחינה כלכלית.


בכל זאת, הנה כמה אופציות שאני חשבתי עליהם ונתקלתי בהם בדרכי -


במקום קונטיינר חד-פעמי - יש הרבה סוגי כלים רב-פעמיים. יש כאלו שעשויות מזכויות שהם מעולות ויפות. יש גם שעשויות מנירוסטה שהם קלות יותר מהזכויות ויעילות מאוד. יש גם קונטיינרים שעשויות מסיליקון - ומתכפלים כשהם ריקים. אחלה לשים בתיק ליום ארוך. וכמובן, הרבה קופסאות אוכל שקיימים לכם/ן בבית והיו נזרקים והולכים למיחזור מעולים לשימוש חוזר.


במקום נייר ניילון - נייר בייזוואקס הוא באמת אחד הדברים השווים שראיתי. עשוי מביזוואקס, כותנה וחמאת שי. הם יפים, קלים לשימוש ונשארים לבערך שנה! יש כמה חברות שמוכרות אותם ולא חוויתי הבדל באיכות. גם ראיתי כמה סרטונים שהסבירו איך להכין אותם לבד בבית. חוץ מזה מגבת קטנה תמיד עובדת בשביל לעטוף אוכל כמו סנדוויץ או פיתה. אבל אם זה לא מספיק אטום בשבילכם/ן יש גם שקיות שנסגרות שעשויות מבד או מסיליקון.


במקום סכו"ם חד"פ - אני מביאה איתי סכו"ם מהבית, אבל אם זה פחות מתאים אפשר לקנות סכו"ם עשוי מבמבוק שמושלם לקחת אתכם/ן, קל לנקות. ולא יהיה בעיה של איבוד או שכיחת כלים כי הכלים של הבית יישארו בבית והבמבוק יכולים להישאר בתיק.


במקום בקבוק פלסטיק - בקבוק מים רב פעמי! תמיד יש לי איתי בקבוק מים, לא משנה לאן אני הולכת. אפשר גם תרמוס ולהביא קפה או תה, אם הכוס אטום ואיכותי הקפה יישאר חם הרבה שעות! מבטיחה.


והנה הארוחת צהריים שאני לקחתי איתי לקמפוס היום: סלט בקופסת נירוסטה ומזלג רגיל, לחמניית דלעת מכוסה בנייר בייזוואקס, ובונוס - מפינז שאפיתי בכוסות סיליקון.  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon