חיפוש

הכנת סבון נוזלי

שלום לכולם.ן! אחרי #plasticfreejuly הבטחתי לעשות פוסט על ההצעות שקיבלו הכי הרבה תגובות – אז להלן פוסט על הכנת סבון נוזלי ללא פסולת!


סבון נוזלי יותר שימושי, אין בזה ספק. אבל אין – לפחות לא בישראל, לפי מה שראיתי – דרך לקנות סבון נוזלי בלי בקבוק פלסטיק. בהרגלי ניקיון קשה מאוד להתפשר, ממילא לא הכי כיף לנקות, אז לפחות זה צריך להיות נעים וקל. אבל שוב, בקבוק פלסטיק או יותר בחודש זה מחיר לא רצוי. אז מה אפשר לעשות?


מסתבר שזה לא קשה להפוך סבון מוצק שבא באריזת נייר לסבון נוזלי שאפשר להשתמש בו לשטיפת כלים או סבון ידיים! אנחנו עושים את זה כבר מעל חצי שנה ועובד לנו מצוין. הכי טוב – אפשר להכין בכמויות ולשמור למלא זמן, כך שלא יוצא הרבה עבודה בסופו של יום. עוד יתרון: הרבה יותר זול.


השלבים שאנחנו הולכים לפיהם:


1. לגרר סבון מוצק עם פומפייה. אפשר בר אחד, אפשר יותר. לא צריך להיות בחלקים קטנים מדי, רק שלא יהיה בבלוק גדול. אנחנו תמיד משתדלים לקנות סבון קסטיל טבעי.


2. להרתיח מים ולערבב בו את הסבון. בערך כמות כפולה של מים לסבון זה טוב.


3. אפשר להוסיף כמה כפות של סודה לשתייה, שזה חומר ניקוי מעולה. עוד יותר טוב זה לבשל את הסודה לשתייה ב200 מעלות בערך ל20 דקות ואז לערבב, ככה הופכים "baking soda" ל"washing soda". האמת היא הכנתי עם שניהם, ולא חשתי הבדל משמעותי, אבל קראתי שמומלץ יותר להשתמש באחרון. (אופציונלי)


4. להוסיף כמה כפיות שמן זית או vegetable glycerin שזה עוזר למרקם של הסבון הנוזלי. (אופציונלי)


5. להוסיף טיפות של שמן אתרי לריח. אני הכי אוהבת לימון. (אופציונלי)


6. לקרר, ולשים בצנצנות ממוחזרות לשימור, או ישר למתקן סבון.

וזהו! קל, מהיר וניתן להכין בכמות גדולה ולשמור לחודשים.


שמחה תמיד לשתף הצעות לניקיון שהוא נעים, טבעי ואפס פסולת – אז תודה שביקשתם.ן!


בהצלחה 😊

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon