חיפוש

ניקוין טבעי

עודכן ב: 20 מאי 2019

אפס פסולת, כידוע לכם/ן כבר, מבוסס על המטרה של כל אחד/ת מאיתנו לצמצם את יצירת הפסולת שלו/ה עד הכי קרוב לאפס שאפשר. לפי דעתי הוא גם הולך יד ביד עם גישות אקולוגיות, אקטביסטיות וקיומיות אחרות. הגישות האלו צפות בכל מיני סוגיות זירו-וויסט אחרות, כמו ניקיון.


רעיון שקראתי בהרבה בלוגים היה "אני לא מנקה או משתמש/ת בבית בחומרים שלא הייתי שמה בגוף שלי." התחברתי לזה מאוד. למה להשתמש בחומרים רעילים בתוך הבית שלי? לנשום אקונומיקה איכשהו בריא יותר בגלל היגייניה? בנוסף לפסולת שקניית חומרי ניקוי כאלו יוצרת, חומר הניקוי עצמו פוגעני. אז כמו הרבה שינויים שעברתי בזמן האחרון, המנעות מרכישת דבר ארוז בגלל האריזה גרמה לי להבין שלא כדאי לי לא את האריזה ולא את מה שבפניה.


אז הגיע הזמן שלנו ללמוד להכין חומרי ניקוי טבעיים - ובאמת שהופתעתי כמה זה יכול להיות פשוט! אלו המתכונים המוצלחים ביותר שלנו אחרי כמה ניסיונות.


ספריי חומץ - לשים מים וחומץ לבן שווה בשווה (בבקבוק שלי יש מקום לכוס וחצי של כל אחד). בהתחלה השארנו את זה ככה, אבל הריח היה לי חזק מדי. הוספתי קליפות לימון, כי לימון הוא גם אחלה של חומר ניקוי טבעי, וגם טיפות של שמן לימון. ריח הרבה יותר נעים. בזה אנחנו משתמשים בשירותים ובמטבח וכשמשהו מאוד דביק נשפך.


ספריי קסטיל - לכל כוס מים כף של סבון קסטיל, מומלץ שהמים יהיו חמימים בשביל העירבוב. גם כאן אני אוהבת להוסיף שמן ארומתי, כמו לבנדר. אנחנו משתמשים בזה בשביל ניקיון כללי, רצפות שולחנות וכזה, והוא יותר עדין.


סבון כלים - סבון כלים או סבון ידיים אנחנו מכינים גם מסבון קסטיל. סבון קשה בא עטוף בנייר, מגרדים את הסבון אל תוך סיר של מים רותחים כדי שיהיה נוזלי. מערבבים עם קצת שמנים אתריים לריח ויוצא סבון נעים ומועיל.


וזהו - עם שתי בקבוקי ספריי רב פעמיות מזכוכית ומגבונים מבד, אני מצויידת ומוכנה לשמור על בית בריא, נקי ואפס פסולתי.


מוזמנים/ות לנסות ולהגיב כאן איך הלך, או להציע מתכונים משלכם/ן!

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon