חיפוש

מקמח לפסטה בחצי שעה

עודכן ב: 20 מאי 2019


מי שעוקב אחריי באינסטרגם ראה את הפוסט עם כמה צנצנות ונחשו מה הכנו.

עכשיו אספר לכם/ן את הסיפור המלא. :)


ביום חמישי מאוחר בלילה, התבטלו התוכניות שלנו לשבת. קורה. היינו צריכים להכין הכל בשישי, שזה גם לפעמים קורה. היינו רק אנחנו (זוג) בבית, אבל עדיין רצינו ארוחת שישי טעים אחרי שבוע ארוך, אז זה לוקח קצת השקעה. באותו שישי היה אירוע של Plastic Free Israel לנקות חוף ביפו וממש לא רצינו להפסיד אותו.


אז מפה לשם, יום שישי, שבת נכנסת בסביבות שש, הגענו הביתה בסביבות שתיים, ואין כלום מוכן במקרר. חשבתי מה הייתי עושה לפני אפס פסולת (והטבעונות) - רצה לחנות וקונה משהו מוכן ושמה אותו בתנור, או מקסימום איזה קופסת פסטה או אורז ורוטב קנוי. לא הייתי דואגת לזמן בכלל. אבל הייתי מבזבזת כסף, מוותרת על עקרונות, ותורמת לקרייסיס הפסולתי בעולם. היום אני מודעות יותר לתוצאות של המעשים שלי, ואוכל ארוז בפלסטיק לא נראה לי פתרון הוגן. אמרתי לעצמי שייקח הרבה יותר מהשבת הזאת לשבור אותי.


הסתכלתי במקרר ובמגירות וראיתי שיש לי די הרבה עם מה לעשות, ולא הכל צריך להיות קשה או לקחת הרבה זמן. עשיתי קצת ניסיונות בהכנת פסטה פעם, אז נשאר לי הקמח. כמה שזה נשמע גדול ומסובך, אפילו בלי מכונה זה אפשרי ויש מתכונים מאוד פשוטים. הנה המתכון שאני אוהבת:


* 2 כוסות קמח (רגיל או סמולינה)

* 1 כפית מלח

* להוסיף מים חמימים, עד שזה נראה כמו בצק יחסית יבש


אחרי שהכל מעורבב ייראה כמו בצק רגיל, ולא צריך לחכות לו כי אין שמרים. אז פשוט לגלגל עד שזה די שטוח, לחתוך ולבשל במים רותחים לבערך 20 דקות. באמת באמת, היה פשוט. אפשר גם במכונת פסטה וזה עוד יותר מהר ויוצא יותר מדויק אבל לא קריטי.פסטה יפה שבאמת נראית ומרגישה כמו פסטה! אבל כאן זה לא נגמר. אז לענות לעוקבים/ות האהובים/ות שלי, בצנצנות הדבש ששודרגו לצרכי שמירת אוכל, הכנתי רוטב עגבניות ושמנת מקשיו. הקשיו כבר היה טבול, אז שני הרטבים גם לקחו בערך חצי שעה (כולל בישול העגבניות). השמנת הכנתי בבלנדר עם מים ושום, אבל אפשר להוסיף עוד מלא דברים עליו לשנות את הטעם. עירבבתי קצת שמנת עם הרוטב עגבניות ויצאה רוטב רוזה טעים מאוד.
ככה הכנו ארוחה טבעונית ממוצרים שנקנו רק במשקל (או, הקמח, שבא בשקית נייר) תוך שעה. אפשר לנהל מטבח אפס פסולת בלי לשבור את הגב. טעים, מהיר, בריא ומוסרי.


שבוע טוב, ובתאבון לכל המתנסים/ות במתכון! :)

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon