חיפוש

יולי ללא פלסטיק! סיכום שבוע 2עוד שבוע מהמם היה ועבר, הנה הסיכום השבועי של שבוע 2 של #plasticfreejuly! מה אהבתם.ן? מה לא? מה היה לכם.ן חדש?


אם זה ההתחלה שלכם.ן אל תדאגו, לוקח זמן לאקל את כל השינויים. מה שחשוב זה ללמוד ולנסות ולא להתבייש להגיד "לא תודה" לפלסטיק שלא רוצים.ות ולא צריך.

7. ספוג איכותי. לשטוף כלים עם משהו שלא פוגע בסביבה! לופה מתכלה, מברשת מבמבוק או ספוג סיליקון איכותי, יש הרבה מוצרים שימושיים, זולים, קלים להשגה שגם נעימים לסביבה.


8. מגבונים במקום נייר. ניתן להחליף נייר במגבונים רב פעמיים או בד לניקיון! זה מוסיף טיפה של כביסה ומפחית הרבה פסולת. לעוד על זה תקראו כאן.


9. תחליפו שמן קנולה. שמן קנולה לא מאוד בריא ובא אך ורק בבקבוק פלסטיק. תחליפו בשמן זרעי ענבים או שמן קוקוס שיותר בריאים ונמכרים בצנצנת או בקבוק זכוכית! לשמן זרעי ענבים אין טעם בכלל ולשמן קוקוס יש מגוון שימושיים. שמן זית גם אחלה של תחליף. תהנו!


10. לקנות פירות לא יפים. הירקות ופירות בחנות שנראים אסמטריים, בצורות מוזרות - אלו עם הכי הרבה סיכוי להישלך לפח. תאמצו אותם ותעזרו לצמצם בזבוז בתעשיית אוכל.


11. ארוחה ממה שיש. הרבה פעמים מספיק מה שיש בבית, אבל עם גישה קלה להכל פשוט קונים.ות עוד ועוד ונאלצים לזרוק את מה ששכחנו שכבר היה. מתי הפעם האחרון שנתתם.ן למקרר להגיע לריק? אל תפחדו לנסות ולהכין ארוחה יצירתית ממה שיש. ושתפו איך יצא!


12. גיבעוניות ופדים מבד. יש הרבה דברים למחזור שהם רב פעמיים והם מאוד קלים לשימוש וניעמים. פדים מכותנה נוחים ודי קלים לנקות, וגיבעוניות מאוד שימושיים. ניתן לקנות אותם בישראל מהחנות המדהימה רי-פייל, או מאתרים אחרים בעולם.


13. שימוש חוזר בצנצנות. אם קניתם.ן משהו בצנצנת אל תשליכו אותה אחר כך! יש מגוון שימושיים לצנצנות - שימור אוכל, רטבים, שימוש בכוס מחוץ לבית, מחזיק עפרונות ועוד.


תודה שקראתם.ן ובהצלחה בהמשך הדרך!

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon