חיפוש

בגדים יד שניה

התחלתי לקנות בגדים בחנויות יד שניה עוד כשהייתי בתיכון. לא כי האמנתי בזה, בכלל לא הייתי מודעת אז לעניינים אקולוגיים. סתם אהבתי את האווירה - חנויות קטנות אינטימיות שכל פריט אופייני ומיוחד. יש משהו רומנטי בלבוש בגדים שיש להם היסטוריה - כמו אחוות הג'ינס אבל מיסתורי. שנים רבות, גם בארצות הברית איפה שגדלתי, וגם בישראל בכל מיני ערים, קניתי בחנויות יד שניה ומצאתי דברים שאהבתי (ואני ממשיכה לאהוב) כל פעם.


וכשכן פיתחתי את המודעות שלי לנושאים של איכות הסביבה, שמחתי שבדיעבד אני (לרוב) לא תרמתי לבעיה הספציפית של צרכנות יתר בתעשיית הביגוד. על רגל אחד אני רוצה לציין לכם.ן את הבעיות בתעשיית הביגוד איך שהיא פועלת כיום, ולמה לקנות יד שניה תעזור.


* איכות הסביבה - התעשייה מזהמת את הסביבה, כמו כל תעשיית ייצור - אך ברמה מאוד גבוה. מייצרים בגדים בכמות מטורפת והתעשייה תורמת אחוז רציני לפליטת גזים.

* צרכנות בזבזנית - רוב הבגדים החדשים המיוצרים נזרקים, וכל שנה כל מדינה זורקת טונים של בגדים. יצרנים מיצרים בגדים בכמויות גדולות, וזה אחריותם ואחריותנו ביחד ולחוד. הפחתת הביקוש תשפיע על כמות הייצור.

* הגנה על עובדים - יש הרבה חברות, יותר מחברות שלא, שמנצלות עובדים, הרבה פעמים דרך מדינות עם מדיניות לא מפותחת של דיני עבודה, והתנאים גרועים מן הסביר בתעשיית הביגוד. לקנות מוצר מחברה שנוקטת באמצעים האלו זה לשתף פעולה בניצול של העובדים.


אז אני משתדלת - ויחסית מצליחה - לא לקנות בגדים או תכשיטים חדשים, רק יד שניה. מצאתי חנויות במלא מקומות בארץ עם בגדים איכותיים וייחודיים ותמיד אני יוצאת עם משהו שאני אוהבת ולובשת הרבה. גם מצאתי יחסית הרבה בגדי גברים בחנויות יד שנייה, וגם כל מיני תכשיטים, צעיפים ואפילו נעליים במצב טוב. אפשר לחפש באינטרנט איפה החנות יד שניה הקרוב.ה לכם.ן או לבקש המלצות, באמת לא חסר אופציות.


והאופציה הכי כיפית האמת היא לנצל את הקהילתיות של עולם האופנה. אני הרבה פעמים מחליפה בגדים שאני כבר לא רוצה עם חברות או בנות משפחה, שיש להן גם בגדים מיותרים שהם כבר לא צריכות. זו באמת דרך כיפית וזולה להוציא את הדברים הלא רצויים מהארון ולקבל דברים כיפיים חדשים-לכם.ן. אני גם מכירה ערים שעושות החלפות בגדים מסודרות - כדאי לחפש.

יש גם חנות אונליין מדהימה בשם סייקל (Cycle of Fashion) שמוכרת בגדים יד שנייה בישראל דרך אתר - כל הקלות בלי הבזבוז! יש להם גם בלוג מאוד מעניין שיותר מפרט את הנושאים.


הנה סלקציה מהארון שלי של פריטים שאני מצאתי יד שנייה שאני מאוד אוהבת. אפשר למצוא כל פריט ודברים לכל אופנה. זו באמת רק טעימה קטנה.אנחנו בחיי אפס פסולת כבר יודעים.ות כמה כוח יש לשקל שלנו. בואו נשתמש בו לטובה.


וכמו כל דבר, שלמות זו לא המטרה. גם אם אתם.ן מצליחים.ות לקנות רק לפעמים בחנות יד שניה, או רק דברים ספציפיים, זה מצוין. כל צעד קטן תורם. :)

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon