חיפוש

שגרה ושופיינג

החודש לפני שנה התחלנו במסע האפס פסולת. בהתחלה באמת לא ידעתי למה אני נכנסת. פתאום כל אלמנט של החיים שלי היה צריך להשתנות (לטובה, כמובן). הרגשתי קצת אבודה. עשיתי שינויים צעד-צעד, קודם החלפתי נייר אלומיניום במשטח סיליקון, מגבות נייר במגבות בד, שקיות פלסטיק בסופר בשקיות כותנה. ולאט לאט הכל התחיל להסתדר לי בראש ובבית ופיתחתי שגרה שאני עומדת בה עד היום.


במהלך השנה כל פעם שהגענו למצב נוח שאלנו את עצמנו מה הפרויקט הבא. לא ניסינו את הכל הבת אחת. לכן מה שאני מספרת עכשיו היא תוצאה של המון שלבים במצטבר. רק לפני חודשיים התחלתי להכין חלב צמחי במקום לקנות באריזת קרטון. ורק כמה חודשים לפני זה מצאתי שוקולד בתפזורת במקום באריזות.


היום אני משתפת אתכםן באיפה שאנחנו היום, את השגרה שלנו בנוגע לקניות אוכל, בתקווה שזה יכול לעזור לכםן איפה שאתםן לא נמצאיםות. (אנחנו מנהלים בית טבעוני - אז לכן תראו שאין לי יותר מדי איך לעזור במוצרי מזון מן החי.)


אפס פסולת

יש לנו שקיות כותנה - כמה שקנינו וכמה שתפרנו - שאנחנו לוקחים איתנו לחנויות טבע, בהן אפשר למלא עדשים, אורז, קינואה, שועיות, TVP שזה בשר-סויה יבש, כל הדגנים בעצם. בנוסף מוציאים שם מלא סוגי אגוזים, קצת פירות יבשים וגרעיני תירס בשביל פופקורן וסגרנו נשנושים. רוב החנויות טבע גם מוכרות אחלה של לחם טרי אז אנחנו קונים שם גם בשקית כותנה. עוד לא מצאתי בחנות טבע אבל בחנות פיצוחים/ממתקים אחד מצאתי סוף-סוף שוקולד מריר בתפזורת וזה מושלם גם לאכילה וגם לאפייה. בבית אנחנו ממלאים את הצנצנות הגדולות שלנו - כמה קנינו, כמה אנשיםות אחריםות נתנו לנו, כמה משימוש חוזר שלנו.


יש לנו גם שקיות סרוגות שסרגתי בכמה גדלים בשביל ירקות ופירות. אנחנו קונים מלא ירקות ופירות אז סרגתי יחסית הרבה, והמוכרי ירקות באזורנו מכירים אותנו טוב מאוד. אני ידועה ברחוב כ-"זאתי - לא היא לא רוצים שקית יש לה!". אני לוקחת את זה באהבה.


אריזות למחזור

אנחנו (משתדלים ממש!) שלא לקנות מוצרים ארוזים בפלסטיק בכלל, כמה שזה קשה לפעמים בחברה שלנו. האמת שאנחנו משתדלים לא לקנות מוצרים ארוזים כלל אבל אם צריך לוותר אז זכוכית ונייר יחסית בסדר בעיני, לסיבות האלו. אנחנו קונים שמן קוקוס (טוב גם לאוכל וגם לדיאודרנט וקרם גוף וכדומה), ושמן זרעי ענבים או שמן זית שבאים בבקבוק זכוכית. אגבה (דבש/סילאן/תלוי בטעם שאנחנו רוציםות או במחיר) אנחנו גם קונים בזכוכית. ובן הזוג שלי ממש אוהב רוטב סויה, אז זה עדיין בעולם שלנו. קמח, סוכר ומלח אנחנו קונים בשקית נייר. לאחרונה גם מצאנו תערובת מרק ירקות אורגנית בזכוכית שזה מדהים! לפעמים כשאנחנו רוצים להתפנק אנחנו קונים קרם קוקוס שזה בא בפחית אלומיניום שמתחזר בסדר להבנתי, וזה אחלה של מוצר בבית טבעוני.


כשאין ברירה...

הדברים היחידים שנותרו לנו לקנות באריזות לא ידידותיות הם תמצית וניל, שמרים תזונתיים, אבקת אפיה וסודה לשתייה. אבל אנחנו קונים באריזה הכי גדולה שניתן למצוא כדי לצמצם את הפסולת. אם יש לכםן הצעות לתחליפים כמובן שאשמח לשמוע!


אולי אתםן תוהיםות לעצמכםן (אולי לא) איך זה הכל, זה לא נשמע הרבה. המדפים אולי נשארים ב"בייסיק" אבל יש לנו תמיד מספיק מוצרים להיות יצירתיים במטבח. חלק מאפס פסולת זה אכן להשקיע יותר זמן במטבח. אנחנו מכינים באמת המון מוצרים שהיינו פעם קונים. עוגיות, קרקרים, פסטה, פופקורן, סורבט, חומוס, רסק עגבניות, חמוצים. אנחנו גם מכינים רסק תפוחים (תחליף ביצים/שמן באפייה טבעוני), חומץ תפוחים - גם לניקיון וגם לאכילה, וחלב צמחי, כי אנחנו מעדיפים להשתמש במה שכבר יש לנו בבית מאשר לקנות עוד מוצר.


מקווה שזה עוזר! תהיו גאיםות בדרכםן תמיד.


  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon