חיפוש

שירותים בשאיפת אפס פסולת

עודכן ב: 20 מאי 2019


היי כולם.ן! יצא הרבה זמן שלא עידכנתי, מתנצלת.. סמסטר קצת עמוס :) אבל לא עמוס מדי לעצור את ההרפתקאות...


כמו שאתם.ן יודעים.ות אני ובן הזוג שלי יצאנו למסע האפס פסולת השנה ומצאנו כל מיני פתרונות מגניבים לתרבות הצרכנות והבזבוז שיש בחברה שלנו. עד עכשיו בבלוג התמקדתי בפתרונות במטבח אבל היום בא לי לשתף את המוצרים ומתכונים התחליפיים שמצאנו בנושאי ההיגיינה.


שיער


אולי ראיתם קמפיין #ditchthebottle שמציע להפסיק לקנות שמפו בבקבוקים מפלסטיק. יש אחלה של שמפו שאפשר לקנות מוצק. יש כמה חברות שמוכרות - גם מחו"ל (Lush או Ethique הכי נפוצים) וגם מישראל (Kimaya). זה נראה כמו סבון מוצק וזה בא בלי שום אריזות או באריזות נייר. מרטיבים את השיער, מורחים את הסבון וזה מקציף בידיים. אפשר למצוא גם שמפו וגם מרכך. הם לרוב עשויים ממוצריים טבעיים ומהתנסות שלי איתם הם ממש כיפיים.


אפשר גם להכין שמפו, ויש אין סוף מתכונים. לבחור מתכון זה מאוד אישי ותלוי בסוג שיער שלך, אני ניסיתי כמה עד שמצאתי את המתכון המועדף אליי (על בסיס סבון קסטיל ושמן אבוקדו, מממ). אפשר גם לשטוף עם חומץ תפוחים או להצטרף לתנועת ה"no poo".


אבל בקיצור, אל תחששו, לא צריך פלסטיק בשביל שמפו!


שיניים


מברשות שיניים מפלסטיק הם לא מתכלות לשנים רבות מאוד. אפשר למצוא מברשות שיניים שעשויות מבמבוק שאפשר לשים בקומפוסטר בסוף השימוש - הרבה יותר ידידתיים, ובכלל לא שמים לב להבדל. חברים לא נותנים לחברים לצחצח עם פלסטיק! 3>


משחת שיניים כידוע לא באה באריזה מתכלה או מתמחזרת. אפשר להכין, גם לזה יש הרבה מאוד מתכונים שנראים מעולים. להגיד את האמת אני עוד לא הכנתי בעצמי. במקום זה אני מצאתי משחת שיניים מוצק. יש חברה Toothpaste Bites שמוכרת והם באים בבקבוקים מזכוכית. אחלה של דבר, אבל עם המשלוח הבינלאומי זה לא התחליף הכי ריאלי. מוכרים בRe-Feel החנות אפס פסולת ישראלי המדהימה משחת שיניים בצנצנת שגם נראית מעולה.


חוט דנטלי אפשר לקנות גם שם באריזה ידידותית, ולקנות גם חוט למילוי לאחר מכן.


דיאודורנט


דיאודורנט קנוי בא באריזה מאוד לא ידידותית, וגם שמים בו הרבה כימיקלים קשים שכדאי מאוד להימנע מהם. אפשר להכין דיאודרנט ממוצרים מאוד בסיסיים. אנחנו מכינים את שלנו משמן קוקוס, סודה לשתייה, קצת עמילן תירס ושמנים אתריים. עובד מצויין לשנינו. רק צריך לשחק עם הכמויות קצת כשמתחלף העונה כדי שהשמן קוקוס לא יהיה נוזלי מדי או קשה מדי לשים.


לכל אחד ואחת מאיתנו יש דברים אקסטרה בשירותים - וזה מעולה. בין עם זה משהו לחצ'קונים או קרם גוף או בוסם זה טוב מאוד להשקיע בעצמנו. אם יש לכם.ן משהו כזה שמתקשים.ות לוותר עליו תנסו לחשוב אם זה משהו שאפשר למצוא באריזה יותר בר-קיימה, או אם אפשר להכין אותו לבד. לא תאמינו איזה דברים מהממים אפשר לעשות עם שמן קוקוס וקצת שמנים אתריים. :)


בהצלחה!  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon